Czy można założyć marynarkę casualową na spotkanie biznesowe?

marynarka casualowa w kratkę

W ostatnim czasie, a zdecydowanie począwszy od okresu pandemii, granica między niezobowiązującym strojem codziennym, a bardziej formalnym związanym z obowiązkami zawodowymi uległa pewnemu zatarciu. Jednak nadal wiele osób zastanawia się, czy można założyć marynarkę casualową na spotkanie biznesowe. Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu.

Marynarka casualowa – co to właściwie jest?

Określenie to zazwyczaj odnosi się do marynarki, która jest mniej formalna pod względem stylu i konstrukcji w porównaniu z marynarkami garniturowymi. W zależności od sezonu jest wykonana z grubszych tkanin strukturalnych (wełny i jej mieszanek) lub cieńszych tkanin o otwartym splocie z wełny, bawełny, lnu i ich kombinacji. Nierzadko casualowy charakter podkreślany jest odważnym kolorem lub wyraźnym wzorem tkaniny. Zazwyczaj jest marynarką bez konstrukcji, bez zbędnych wypełnień i usztywnień, a cięte kieszenie z patkami są zastąpione naszywanymi. Marynarka casualowa męska w Warszawie zawsze świetnie sprawdzi się, jako element stylizacji na mniej oficjalne okazje.

Czy można założyć marynarkę casualową na spotkanie biznesowe?

Kluczowe znaczenie ma właściwa ocena rangi i okoliczności spotkania oraz znalezienie właściwej równowagi pomiędzy profesjonalizmem a osobistym stylem. Jeśli spotkanie odbywa się w stosunkowo luźnej atmosferze lub jeśli działamy w branży kreatywnej takiej jak marketing, it, show business, czy kultura i sztuka, w której zasady ubioru są bardziej elastyczne, zapewne uda nam się to osiągnąć. Natomiast wybór sportowej marynarki na spotkanie biznesowe w kręgach bankowych, prawniczych i wyższego szczebla zarządzania może być nieco ryzykowne, wyjątek stanowi casual Friday, jeśli w danej firmie jest praktykowany.

Jak wykorzystać marynarkę casualową jako element stroju na spotkanie biznesowe?

Jeśli zdecydujemy się na założenie marynarki casualowej na spotkanie biznesowe, zawsze warto postawić na, wysoką jakość oraz dobrą konstrukcję, a przede wszystkim właściwe dopasowanie. W zależności od oczekiwań naszych partnerów biznesowych czy kultury organizacyjnej firmy w środowisku bardziej konserwatywnym wybierzmy marynarkę w neutralnym, bezpiecznym ciemniejszym kolorze (różne odcienie granatu i szarości), raczej gładką. Połączmy ją z dobrze dopasowanymi spodniami, klasyczną stonowaną koszulą gładką lub w dyskretne paski i eleganckimi skórzanymi butami. Stylizację można uzupełnić krawatem i poszetką. W sytuacji spotkania w kręgach kreatywnych możemy sobie pozwolić na bardziej zdecydowany kolor czy wzór marynarki, który pozwoli nam wyrazić swój styl i osobowość, mniej zobowiązujące spodnie i dodatki (wystarczy poszetka- krawat zostawmy w domu). Zawsze przywiązujmy uwagę do stosownie zestawionych i zadbanych butów. Pamiętajmy, żeby nasz strój nigdy nie został odebrany jako wyraz braku szacunku dla rozmówców i okoliczności.

W Warszawie jednym z miejsc, gdzie można znaleźć zarówno garnitury, jak i marynarki casualowe męskie, jest butik firmy M.Ceran, zlokalizowany na Saskiej Kępie - PARYSKA13. Szeroka oferta produktów oraz profesjonalne doradztwo sprawiają, że każdy mężczyzna znajdzie zestaw ubrań i dodatków, stosowny do planowanego spotkania, dzięki czemu będzie się na nim czuł pewnie i komfortowo.

Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie, jest szalenie ważne, a odpowiednio dobrany strój może temu zdecydowanie pomóc. Życzymy udanych i owocnych spotkań biznesowych w marynarkach M.Ceran

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl