Marynarka tweed Donegal brązowa

Dostawa: 7 dni

839.00 PLN


WINTER SALE -30% !   1190     839 pln


O tkaninie : tweed Donegal swą nazwę wziął od irlandzkiego hrabstwa leżącego na północnym krańcu wysp; tradycyjnie tkanina wytwarzana była z przędzy wełnianej w dwóch odcieniach, często z dodatkowo wplatanymi akcentami kolorystycznymi. Tkaninę z której wykonana jest nasza marynarka, mimo iż utkaną we włoskiej prowincji Prato, możemy przedstawić jako doskonały przykład donegalu. Płócienny splot, osnowa w odcieniu ciepłego brązu przetykana grafitowo-szarym wątkiem w końcowym efekcie daje  kolor gorzkiej czekolady, na którym odnajdujemy akcenty złocistej ochry.

O marynarce: uszyta wyłącznie z naturalnych surowców, bez podszewki, poduszek i zbędnych usztywnień, zapięcie na dwa rogowe guziki, nakładana kieszonka na poszetkę, dwie nakładane kieszenie zewnętrzne, dwie kieszonki wewnętrzne, dwa rozcięcia z tyłu.

Marynarka może stanowić doskonałą bazę dla wielu jesiennych stylizacji. Szukając inspiracji kolorystycznych warto uważnie prześledzić paletę akcentów (biel, żółć, ochra,), dobrze komponuje się z wszystkimi odcieniami niebieskiego (od jasnego błękitu do ciemnego indygo) i fioletu; zachęcamy do improwizacji .

O rozmiarach: marynarki tweedowe uszyte są z pozostawieniem niewielkiego luzu pozwalającego na noszenie ich z nawet grubszą dzianiną (na przykład z golfem). W doborze właściwego rozmiaru pomoże tabela.

Skład:

Tkanina podstawowa: 70% wełna, 30% jedwab

Podszewka w rękawach: 100% wiskoza

Lamówki: 100% bawełna

Kolor: brąz